TECRÜBESİZ DANIŞMANLAR İÇİN 4 GÜÇLÜ GİRİŞ CÜMLESİ

Yeni bir gayrimenkul danışmanı için cevaplaması en zor sorular tecrübelerini sorgulayan sorulardır.  Sözleşme almaya çalıştığınız satıcı karşınıza geçip “bugüne kadar kaç satış yaptın, ne kadar zamanda sattın” diye sormaya başladı mı acemi danışmanların terlemeye, yutkunmaya başladıklarını görürsünüz. Oysa tecrübesiz bir gayrimenkul danışmanına başlangıç eğitimlerinde ilk öğretilmesi gereken şeylerden biri bu sorulara verebileceği cevaplardır.
Cevaplara geçmeden önce bir konuda anlaşalım. Pratik yapmak mükemmelleştirir. Sadece yeni danışmanlar için değil tecrübeli danışmanlar için de bu değişmez bir kuraldır. İlerlemek istiyorsanız yeni alışkanlıklar edinmelisiniz ve yeni alışkanlıklar edinmenin en iyi yolu pratik yapmaktır. Bu cevapları biliyor olmanız yeterli gelmeyecektir. Pratik yapmalı ve cevapları içselleştirmelisiniz.

  • Öncelikle yalan söylemeyin. “Ben danışmanlığa yeni başladım” demekte bir sakınca yok. Çünkü yeni bir danışman olmanın müşteri gözünde avantaj sayılabilecek pek çok özelliği var. Yeniyseniz eski danışmanlara göre daha yüksek bir enerjiniz vardır kesinlikle. Elinizde daha az sayıda portföy vardır, yani portföylerinizle ilgilenecek daha çok zamanınız var. Yeniyseniz başarma isteğiniz daha fazladır. İlk müşterilerinize elinizden gelen en iyi hizmeti vermek istersiniz çünkü onların referansları mesleğinizin temelini oluşturacak.  Öyleyse ne demelisiniz? “Sayın satıcı, bu işe büyük bir hevesle başladım. Enerjimin en yüksek olduğu dönemde yani işimi kurarken sizinle tanışmış olmamız büyük avantaj. Tüm dikkatimi ve enerjimi sizin için harcayacağımdan şüpheniz olmasın.”
  • Tecrübesiz olsanız bile hazırlıklı olduğunuz ortaya koyun. “Sayın satıcı, sözleşme imzaladığımız andan itibaren hızlı bir şekilde mülkünüzü resimleyecek, brandamı asacak ve ilanınızı ilan sitelerine o gün içerisinde gireceğim. Pazarlama planımızı hemen yarın sizinle paylaşabilirim. Tüm bunların ön hazırlıklarını tamamladım. Yeni bir danışman olduğum için her şeyi hızlıca yapacak zamanım ve enerjim var.”
  • Tecrübeli olduğunuz başka alanları referans verin. “Gayrimenkul danışmanlığında tecrübesiz olabilirim ama sosyal medya ve dijital platformları yönetmek  konusunda tecrübeliyim. Bu tecrübenin fark yaratacağına emin olabilirsiniz” ya da “Yıllardır satış sektöründeyim, bağlantılarım arasında alıcı adayı bulmakta zorluk çekmeyeceğime emin olabilirsiniz”
  • Ofisinizin tecrübesini kullanın. “Ben yeni bir danışman olabilirim ama ofisimizde oldukça tecrübeli ve başarılı danışmanlar çalışıyor. Gayrimenkulünüzü temsil ederken bu tecrübeden faydalanacağımızdan şüpheniz olmasın. Sizi tek başıma değil, ofisimle ve ofisimin tecrübesiyle temsil edeceğim.”

Şimdi kilit cümleyi tekrar ediyorum: “Bunları sürekli tekrar etmelisiniz”. Bu hazır cümleleri alıp kendi versiyonlarınızı üretmeli, sizde işe yarayanları geliştirmeli,  arkadaşlarınız ve aileniz üzerinde sık sık denemelisiniz. Tüm bunları içselleştirip artık şüpheye düşmeden söyleyebilecek hale geldiğinizde işlem sayınızın ve müşteri edinme becerinizin daha hızlı arttığını göreceksiniz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: