Daha mutlu ve başarılı bir gayrimenkul danışmanı olmak için 5 ipucu

mutlu ve başarılı gayrimenkul danışmanı 2

1. Sabah alışkanlıkları geliştirin

Sabah en geç 6.30’da kalkın. Hazırlanmaya başlamadan önce, evinizin penceresinden ya da balkonundan etrafı seyredin. Nasıl bir gün geçirmek istediğinizi hayal edin. (Biraz The Secret* takılmanın kimseye bir zararı olmaz). Kendinize o günü neşeli kılacak eğlenceli bir günlük slogan bulun. “Ben gayrimenkul danışmanı olmadan önce buralar hep dutluktu” gibi. Bir pencere önü kitabınız olsun. Her gün evden çıkmadan önce bir kaç sayfa okumayı alışkanlık haline getirin.

2. Evrak ve telefon işlerini sabah saatlerinde yapın.

Araştırmalar aklımızın en iyi çalıştığı saatlerin, sabah uyandıktan hemen sonraki 2.5-4 saat arasında olduğunu gösteriyor. Bu demektir ki akıl ve organizasyon gerektiren işlerinizi ofise gelir gelmez yapmalısınız. Yani bu saatleri işinizi planlamak, yolunda gitmeyen süreçlere çözüm bulmak, zor müşterilerle telefonda konuşmak için kullanmalısınız. İş gününüzün en fazla 2 saatini evrak işlerine ayırmaya dikkat edin. Yani saat 10’da ofisten çıkmak için hazır olun. Uzmanlık bölgeniz sizi bekler.

3.Enerjiniz düştüğünde durup dinlenin

Durup dinlenmeyi öğrenmek büyük marifettir. Gün içinde birden fazla sorunlu işlemle uğraştıysanız enerjinizin bitmesi çok normal. Sorunlu işlemlerle uğraşmasanız bile insanlarla uğraşmak başlı başına enerji yiyen bir iş. Sabah yaptığınız The Secret numarasının aynısını yapmayı deneyin. Seyredecek güzel bir manzara, bakacak güzel bir pencere bulun. Bir süre konuşmadan sadece manzarayı seyredin ve bu günün nasıl sonuçlanmasını istediğinizi hayal edin. Sadece hayal etmeyin tabi. Günlük gelişmeleri düşünün ve günün geri kalanında sizi hedefinize götürecek adımları kısaca tekrar gözden geçirin ve hoşsohbet bir arkadaşınızla güzel bir yemek yiyin mutlaka.

4.Koşuşturmaları öğleden sonrası için planlayın

Aklınızın iyi çalıştığı sabah saatlerini, düşünmek, planlamak, sorun çözmek için nasıl ayırdıysanız, vücudunuzun harekete geçtiği öğle saatlerini de koşuşturmak, yeni ilişkiler kurmak ve sabah çözümünü ürettiğiniz sorunlarla yüzleşmek için kullanın. Yani neymiş: Sabah düşün, çözüm bul, öğleden sonra koş, uygula. Boş vaktinizin tamamını uzmanlık bölgenizde geçirmeyi de unutmayın. Ne demiş bir düşünür: “bölge, bölge, bölge” .

5.Akşam saatlerinde sizi stresten kurtaracak bir şeyler yapın

Evet başarılı danışmanlar soluksuz çalışıyorlar ama hepsi size aynı şeyi söyleyecektir. Akşamları günün stresinden kurtulmak ve yeniden şarj olmak için mutlaka özel bir şey yapıyorlar. Egzersiz yapmak, sevdiğiniz bir spor dalıyla uğraşmak, okumak, müzik dinlemek, aileniz ve arkadaşlarınızla sohbet edip zaman geçirmek, masaj yaptırmak, açık havada yürüyüşe çıkmak, meditasyon yapmak ya da yaratıcı bir aktiviteyle uğraşmak sizi günün yorgunluğundan kurtaracaktır. Telefonunuzu bile şarj ediyorsunuz, niye kendi enerjiniz için bir yenilenme fırsatı yaratmayı ihmal edesiniz ki? Ertesi güne, enerjik başlayabilmek için bu günden enerji deposunu doldurmak lazım 🙂

Çok koştuğunuz, çok güldüğünüz, bol bol işlem kapattığınız, kapatamadığınız her işlemden büyük dersler aldığınız, sosyal medyası kararında, gerçek sohbeti ve gerçek dostu bol günler dilerim hepinize.

*The Secret Avustralyalı yazar Rhonda Byrne tarafından 2006 yılında yazılan bir kitabın adı. Yayınlandığı dönem hem ülkemizde hem de dünyada pek çok kişiyi etkisi altına aldı.
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: