Müşterilerimizin bilmesini istediğimiz 10 şey

 

 

  1. Sabah 8’den önce, ya da gece 10’dan sonra bir şey istemek için aramanız gerekiyorsa, önce bir mesaj atabilirsiniz mesela. Mutlu oluruz. Yoksa 24 saat hizmetinizde olmayı biz de isteriz ama çoluk çocuk, eş aile gibi başka önemli şeylere de zaman ayırıyoruz
  2. Bizim bir iş hayatımız var biliyorsunuz değil mi? Randevularımız, önceden verilmiş sözlerimiz var. O yüzden “biz evin önündeyiz, kaç dakikada burada olursunuz?” diye aramadan önce iki kere düşünün lütfen. Evet müşterilerimizi seviyoruz ama bütün gün boş boş oturmuyoruz ki biz.
  3. Biz taksi şoförü değiliz. Tabii ki size yer gösterme belgesi, alım satım sözleşmesi gibi evraklar imzalatacağız. Sadece ev görmek ve hiçbir belgeye imza atmamak istiyorsanız artık telefonların navigasyon uygulamaları var. İnternetten bulduğunuz evi kendiniz gezip pazarlık sürecini kendiniz yönetebilirsiniz. Bizim verdiğimiz hizmet ev göstermek değil.müşterilerimizin bilmesini istediğimiz 10 şey 1
  4. Alım satım sürecinde sizin de yapmanız gereken şeyler olduğunu bilmiyor gibi davranmasanız ne güzel olur. Randevulara gelmeniz, banka işlemleri için imza atmanız, doğru bilgiler vermeniz gerekiyor. Bunları sizin yerine yapmayı çok isterdik ama mümkün değil.
  5. Komşunuzun evini satışa çıkardığı fiyat, sizin evinizin fiyatı belirlemek için yeterli bir ölçü değildir ve bu işi komşunuzdan daha iyi bildiğimiz kesin!!!
  6. Bir iki mülk almış satmış olmanız sizi gayrimenkul danışmanı yapmaz. Evet biraz tecrübe kazanmış olursunuz ama biz yılda kaç işlem yapıyoruz haberiniz var mı? Bizim yaptıklarımızı yapabildiğinizi düşünüyorsanız gelin müşterimiz değil iş arkadaşımız olun, ofislerimizde her zaman yeni bir gayrimenkul danışmanı için yer var.
  7. Bazen bir mülkü satmak ya da size uygun bir ev bulmak tahmin ettiğimizden uzun sürebilir. Ama bu işlemi tamamlamak istiyoruz emin olun. Biz işlem kapanmadan para kazanamıyoruz maalesef. Satışın tamamlanması için ne kadar çok çaba ve emek harcadığımızı tahmin bile edemezsiniz.
  8. Yapabileceklerimizin bir sınırı var. Bir portföye piyasa fiyatının %40 altında teklif vermemizi istemeyin ne olur. Gayrimenkulünüzü piyasa fiyatının çok üzerinde satmak da bizim kalkıştığımız işlerden değil. Biz hem alıcıların hem de satıcıların adil fiyatlara ulaşmasını sağlamaya çalışırız çünkü.
  9. İşimiz hizmet. Sizinle tabii ki ilgileniyoruz ama kankanız da değiliz. Çocuğunuzu okuldan alıp, patronunuzdan sizin için zam isteyemeyiz. Ha kanımız birbirimize çok ısınırsa işlem bittikten sonra dostluğumuz devam eder zaten merak etmeyin.
  10. Hayalinizdeki evi almanızı sağlamışsak, aylardır satılık tabelasıyla bekleyen mülkünüzü en kısa sürede satmış, tapu devrini yapmış, her şeyi yoluna koymuşsak sizinle bir kutlamaya yapmaktan mutluluk duyarız 🙂 Çay, kahve, kısır, börek gibi şerlere hayır denir mi canım. Tabi ki geliriz o çayı içmeye 🙂

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: