GAYRİMENKUL DANIŞMANLARININ ALIŞMASI GEREKEN 10 DENGESİZ DURUM

  1. Bazen gelen mesajlara bile bakamayacak kadar meşgul olursunuz ya da bütün gün boyunca Candy Crush oynayacak boş vaktinizin olur.

2. Evini her zaman göstermeye hazır, hevesli satıcılarla da karşılaşırsınız. Yer göstermeye gitmeden önce saatlerce dil döktüğünüz, evini satışa çıkardığının farkında değil mi acaba diye düşündüğünüz satıcılarla da.

3. Bazen tek işlemde, sayamayacağınız kadar çok para kazanırsınız. Bazen de benzin deposunu doldurmak için borç almak zorunda kalırsınız.

4. Pek çok kez potansiyel müşterileriniz ya da eski müşterilerinizle keyifli iş yemeklerine çıkarsınız. Öğle yemeğini simitle geçiştirmek zorunda da kalabilirsiniz.

5. Alıcının da satıcının da mutlu olduğu, herkesin gülümsediği işlemler yaptığınız da olur. Alıcı ve satıcının aynı odada bile bulunmak istemediği, birbirlerinin yüzüne bakmadıkları, size kan kusturdukları zor, sancılı işlemler de.

6. Neyi, neden almak ya da satmak istediğinin farkında olan ve aldığı hizmet kaşılığında bir ödeme yapması gerektiğini bilen müşterilerle de çalışırsınız. Ne istediğini bilmeyen, hizmeti değil sizi satın aldığını sanan ve hizmet bedeli ödemenin enayilik olduğuna inanan müşteriler de.kids.jpg

7. Bazen yeni portföyünüzü sisteme girdiğiniz anda telefonlarınızın deli gibi çalmaya başlar, alıcılar kapıda kuyruk olur. Bazen de ne yaparsanız yapın portföy raporunda  haftada sadece 10 görüntüleme yapıldığını görürsünüz.

8. Sizin kendilerinin yararı için çalıştığınızdan emin olan müşterileriniz de olur, siz ne yaparsanız yapın size dolandırıcı muamelesi yapanlar da.

9. Beraber çalışmaktan çok zevk aldığınız, harika işler başardığınız danışman arkadaşlarınız da olur canınıza okuyup arkanızdan türlü dolaplar çeviren meslektaşlarınız da.

10. Sabah başvurduğunuz tapu işlemi öğle tatilinden hemen sonra pürüzsüz biçimde sonuçlanabilir de, aylarca intikal yapılmasını, ortakların anlaşmasını, tapu dairesinden evrakların geçmesini beklediğiniz de olur.

Gayrimenkul danışmanı tüm bu dengesiz durumlar karşısında aynı şeyi yapar. İşini yapmaya ve mücadele etmeye devam eder. Şundan emin olabilirsiniz; gayrimenkul danışmanlığı vazgeçilmeyecek kadar güzel bir iştir. Sahne tozu yutmaya benzer. Bir kere bulaşan bir daha iflah olmaz

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: